dnes zavřeno

Poprvé v knihovně

POPRVÉ V KNIHOVNĚ

Naše knihovna je otevřená všem.

Bez registrace si můžete půjčovat knihy, časopisy nebo deskové hry k využití v knihovně. Můžete zde trávit svůj volný čas. Navštěvovat kulturní a jiné akce. Připojit se k veřejné wifi síti. Tisknout, skenovat a využívat dalších služeb za poplatek.

Jako registrovaní uživatelé můžete navíc: půjčovat si domů knihy, časopisy, zvukové knihy a deskové hry. Půjčovat si čtečku e-knih. Využívat přístup k veřejnému počítači. Být členem klubu deskových her hRáj.

Chcete-li se stát registrovaným čtenářem, přečtěte si před příchodem do knihovny knihovní řád a ceník.

Při registraci budete protřebovat:

  • platný občanský průkaz, jste-li starší 15 let
  • potvrzení o studiu, jste-li studující do 26 let
  • podepsanou přihlášku jedním z rodičů, jsi-li dítě do 15 let (případně přijď s rodičem)
  • příslušnou částku na úhradu registračního poplatku

Čtenářský průkaz obdržíte na počkání, registrací aktivujeme vaše čtenářské konto. Čtenářský průkaz je aktivní do konce kalendářního roku, poté je nutné zaplacením registračního poplatku opět registraci obnovit.

Knihovna je správcem osobních údajů svých registrovaných uživatelů, zákonných zástupců registrovaných uživatelů do 15 let a uživatelů dalších služeb knihovny. Osobní údaje, které knihovna zpracovává, jsou z právního hlediska nezbytné pro plnění smlouvy o poskytování služeb, kterou je přihláška do knihovny. Osobní údaje knihovna zpracovává v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU)2016/679.

Pro online komunikaci s vámi – zasílání informačních e-mailů o uzavření knihovny, chystaných akcích, případných upomínacích dopisů či o připravené rezervované knize – budeme potřebovat váš e-mail či číslo mobilního telefonu – je na vás, zda nám údaje poskytnete. Jinak s vámi budeme komunikovat prostřednictvím České pošty. Žádné osobní údaje neposkytujeme třetím osobám.

Jak najít knihu na regále: manuál s orientací v knihovně a na regálech naleznete zde (informace o prostorové orientaci v knihovně, třídění knih dle tématu atd.).

Výpůjční lhůta: knihy, e-knihy, audiovizuální média a deskové hry půjčujeme na 30 dnů, pokud nejsou rezervované dalším čtenářem, je možné jejich výpůjčku prodloužit.
Výpůjčky si můžete prodloužit přes své čtenářské konto, e-mailem, telefonicky či osobně v knihovně.

Čtenářské konto: s registrací v knihovně se vám aktivuje čtenářské konto. Z pohodlí domova tak můžete prostřednictvím konta knihy objednávat, rezervovat, prodlužovat výpůjčky nebo stahovat e-knihy.
Ve svém účtu vidíte, kdy máte výpůjčky vrátit, zda nám něco nedlužíte, zda máte zaplacenou registraci. Výpůjčky neprodloužíte, pokud máte registraci propadlou. Vstup do čtenářského konta.

On-line katalog: je katalog (seznam) všech dokumentů, které máme v knihovně. Můžete zde vyhledávat podle názvu, autora či tématu. Pokud jste registrováni v knihovně, můžete tituly rezervovat, případně stahovat e-knihy. Vstup do katalogu.

Objednávka a rezervace dokumentů: pokud naleznete v on-line katalogu titul, který si chcete vypůjčit a je volný (k dispozici), můžete si ho objednat prostřednictvím čtenářského konta – my vám ho vyhledáme. Pokud je vámi žádaný titul vypůjčený, můžete si jej rezervovat.